Kapat

736 Oklahoma City Thunder – Memphis Maç Tahmini

Oklahoma üst üste 5 maçta 4 mağlubiyet aldıktan sonra son 5 maçının 4’ünü kazandı. Son 3 maçta 122 sayı ortalaması yakaladılar. Kevin Durant sakatlığı sonrası harika oynamaya devam ediyor, son maçta 7 üçlük isabeti ile kariyer rekorunu egale etti ve 40 sayı ile sezonun en yüksek ikinci skorunu üretti. Westbrook da müthiş bir dönem geçiriyor. Çaylak Mitch McGary de son maçlarda içerden beklenmeyen katkılar veriyor. Son maçta oynamayan Adams’ın 3 hafta da olması beklenmiyor. Perkins 1 maç cezasının ardından son maçta döndü. Son 9 iç saha maçında 8 galibiyet aldılar.

Memphis son 11 maçta 10 galibiyet aldı. Son 4 maçta ve son 8 maçın 7’sinde 90’dan fazla sayı yemediler. Son 11 maçta rakipleri 86 sayı ortalamasında tuttular. Gasol istikrarlı performansını sürdürüyor. Deplasmanda 5 maçlık galibiyet serisi son deplasman maçında Minnesota’ya kaybetmişlerdi. Son 6 deplasman maçında 101’den fazla sayı yemediler. Böyle giderse tarihlerinde ilk kez bir sezonda 60 galibiyet alabilirler.

İki takımın bu sezon oynadığı 2 maçı da Memphis kazandı. Geçen ay Westbrook-Durant ikilisi çok kötü bir maç çıkartmış ve Memphis rakibini düşük skorda tutup kazanmıştı. Memphis’in yine rakibin yıldızlarını bozabileceğini ve sürpriz bir galibiyet alabileceğini tahmin ediyorum. Maç Sonucu 2