Kapat

737 Kizil Yildiz – Mega Vizura Maç Tahmini

Geçen sezonun şampiyonluğunda katkısı olan pivot Marjanovic’i San Antonio Spurs’e,gard Charles Jenkins’i EA7 Milano takımına,kısa forvet Nikola Kalinic’i Fenerbahçe’ye,gard Jaka Blazic’i Laboral Kutxa takımına gitmesine engel olamayan KızılYıldız bu sezon gard pozisyonunda New Orleans’tan Gal Mekel ve Bamberg’ten Ryan Thompson,Yunan pivot Schortsanitis gibi faydalı olabilecek isimleri kadrosuna dahil etti.
Hücumun her alanını oynayabilecek oyuncu kadrosuna ve rotasyonuna sahip takımda savunma konusunda sorumluluk alabilecek savaşçı ve takıma enerji katabilecek pek de isim bulunmaması özellikle Avrupa maçlarında dezavantaj olabilir.

Konuk ekip Mega Vizura ise geçen sene olduğu gibi bu sezon da genç ve dinamik bir kadroyla mücadelesini sürdürecek.Son yıllarda Avrupa ve NBA scoutlarının mercek altına aldığı takım, oyuncu pazarına katkı vererek basketbolseverleri heyecanlandıran potansiyelli isimleri kazandırmaktadır.
Pivot Nikola Jokic’in Denver Nuggets,gard Nenad Miljenovic’in Cajasol Sevilla takımı tarafından kadrolarına katılması örneklerden bazısıdır.Bu sezon da aynı şekilde devam edecek gibi.
Kadrosuna Belçika liginden transfer ettikleri 1994 doğumlu uzun forvet Nikola Jankovic’i yakından takip etmekte fayda var.Ayrıca Makedon pivot Jankovic’te takıma fayda sağlayacak yeni transferlerden biri.
Hazırlık müsabakalarında özellikle Trabzonspor karşısında çok beğendiğim takım tempolu oyun anlayışıyla rakibi bozan bir varyasyonla mücadele ederken günlerinde olduklarında dış ikilikleriyle birçok takımı hezimete uğratabilecek izlenimi vermiştir.
Tek eksi yönü tecrübe eksikliği olan takım gün geçtikçe bu açığını da kapatacaktır.

Son şampiyon evinde lige her ne kadar iyi başlamak istese ve kadro kalitesi bakımından rakibinin çok üstünde olsa da hazırlık maçlarında performans bakımından iyi bir görüntü çizen Mega Vizura takımının ilk yarı handikapta kalması kimseyi şaşırtmamalı.
Yalnız risk boyutunun diğer maçlara göre daha fazla olduğunu söyleyebilirim.

Bol şans dilerim.
Tahmin İlk Yarı Sonucu: 2