Kapat

737 Real Madrid – Kızılyıldız Maç Tahmini

Real Madrid, Top 16’da ilk turda sadece Maccabi deplasmanında kaybetti. Son 4 maçta 88 sayı ortalaması yakaladılar. Reyes tecrübesini her maç yansıtıyor ve çok iyi bir Top 16 süreci geçiriyor. İspanyol guardlar Llull, Rodriguez ve Fernandez bu sezon da çok etkili. Son 7 Euroleague iç saha maçında ilk yarıları ortalama 10 sayı farkla önde kapadılar. En çok asist yapan ve top çalan takımlar. Fazla dış şut isabeti buluyorlar. Haftasonu Kral Kupası’nda ezeli rakipleri Barcelona’yı devirip kupayı aldılar.

Kızılyıldız, Euroleague ilk turunda çok başarılı bir grup aşaması geçirmişti. Top 16’da bir çok çekişmeli geçen maçı kaybettiler ve bir bakıma ilk tur sonunda tek galibiyetle gruba havlu attılar diyebiliriz. Sadece bir maçta 77’yi aşabildiler. Fazla top kaybı yapıyorlar. En düşük dış şut yüzdesi ile oynayan takımlar. Çok iyi bir sezon geçiren Marjanovic bu sezon sadece bir maçta tek hanede kalmıştı o da Real Madrid karşısındaydı. Kalinic ve Marcus Williams’da düşüş var. Normal sezonda fena oynamayan Blazic, Top 16’da çok kötü oynuyor. Euroleague’de son 5 deplasman maçında 77 sayıyı aşamadılar.

Real Madrid, Top 16’da iç sahadaki 3 maçta ilk yarıları en az 9 sayı farkla önde kapadı. Kızılyıldız da son 2 deplasman maçında ilk yarıyı en az 8 sayı farkla geride kapadı. Madrid’de Real’in ilk yarıdan çift haneli farkı yakalamasını bekliyorum. İlk Yarı Maç Sonucu 1