Kapat

738 Real Madrid – Anadolu Efes Maç Tahmini

Real Madrid, Top 16’da gruptan çıkan 3 takıma karşı deplasmanda 3 maçı da kaybetmiş olsa da diğer 11 maçı kazanıp lider olarak çeyrek finale yükseldiler. Geçen hafta oynamayan yıldız oyuncu Fernandez’in oynaması bekleniyor. Reyes harika bir Top 16 süreci geçirdi. Rodriguez ve Llull istikrarlı performans gösteriyor. Sahalarında son 8 maçı kazandılar. En çok asist yapan ve en fazla top çalan takımlar.

Anadolu Efes, Top 16’da son 8 maçta 6 mağlubiyet almasına rağmen ikili averaj ile gruptan çıkmayı başardı ve 2 sezon sonra tekrar çeyrek finale yükseldi. Heurtel’in gelişi ile ilk turdan apayrı bir takım haline geldi. Son 4 deplasman maçını kaybettiler. Cedi, Top 16’nın son döneminde kısmen toparlandı. Perperoglou istikrarlı katkısını sürdürüyor. Janning’in süresi azaldı ve Top 16’da son 12 maçta 9/43 üçlük atarak takıma zarar veriyor. Saric ve Bjelica istikrarsız bir görüntüde. Draper’ın performansında düşüş var. Ribaundlarda sorun yaşıyorlar.

İki takım da Top 16’da en az top kaybı yapan ekiplerdi. İki takımın 4 ay önce ilk turda Madrid’deki mücadelesini Real Madrid 90-70 kazanmıştı. O maçta Anadolu Efes’de Krstic sakatlığından yoktu ve Cedi iyi bir maç çıkartamamışken Draper da eski takımına karşı kötü oynamıştı. Şimdi Krstic sakatlıktan döndü ve hücum kısmında istikrarlı iyi katkı veriyor. Birkan sakatlıktan döndü ve Heurtel transferi ile onun liderliğine bağlı daha yüksek tempolu oynayan savunmayı ikinci plana bırakan bir takım haline geldiler. Anadolu Efes, Top 16’da son 6 deplasman maçında ortalama 88 sayı yedi. Real Madrid’de Top 16’da sahasında 90 sayı ortalaması yakaladı. Bu maçta da 90’ı bulacaklarını ve kazanacaklarını tahmin ediyorum. Real Madrid’in de farklı kazanacağını düşünüyorum. üst