Kapat

740 Faros – Aenk Maç Tahmini

Geçen sezon Panelefsiniakos’un çekilmesi ile Faros Keratsiniou tarihinde ilk kez ikinci ligte mücadele etme hakkı kazanmıştı. Bu sezon öncesi piyasadaki önemli tecrübeli oyuncuları kadroya katıp birinci lig iddialarını net bir şekilde ortaya koymuşlardı. Zaten kupada da Lavrion dışına Kolossos ve Trikala gibi birinci lig ekiplerini devirerek buraya geldiler. Papamakarios, Skordilis, Kakiouzis, Liakopoulos, Karaboulas, Batis, Angelopoulos ve Kompodetias daha önce uzun yıllar birinci ligte forma giymiş isimler.

2 sezon önce birinci lige yükselen ve ilk sezonunda çok iyi bir sezon geçirip 5. sıradan playoff’a giren AENK, geçen sezon ise sezonun sonunda yaşadığı düşüş ile playoff’a kalamadı. Takımın başında bu sezon da Ilias Papatheodorou var. Kulubün Halkida’ya taşınması gündemdeydi ama başta belediyenin desteği ile aynı şehirde kaldılar. Geçen sezon harika bir grafik çizen Mavroeidis dışında Kevin Anderson takımda kaldı. Jherrod Stiggers, Kervin Bristol, Nikos Gikas, Dustin Hogue ve Chad Frazier ile anlaştılar. Geçen sezon yarı finalde kupaya veda etmişlerdi.

AENK’da genç uzun Diamantakos’un sakatlığı geçti ve oynayabilecek. Fraizer ve Popovic’in sakatlık problemleri sonrası bireysel antrenmanlara devam ediyorlardı ve bu maçta oynamayabilirler. Avrupa’da ikinci lig takımlarının mücadele etme hakkı verilen kupa organizasyonlarında alt lig takımları biraz şans faktörü ile üst turlara çıkar, burada ise Faros ekibi kurduğu önemli tecrübeli oyuncularının avantajı ile geldi. Düşük skorlu bir maç olmayacağını düşünüyorum. Ayrıca Faros ekibi kazanabilir. Tercihim ÜST Olacaktır.