Kapat

740 Panathinaikos – ASP Promitheas Basketbol Tahminleri

Panathinaikos için bir devir kapandı. Uzun yıllar boyunca Euroleague ve ligi domine eden ekipte Obradovic’in ayrılması ile Euroleague’de başlayan düşüş son yıllarda ligte de kendini gösterdi. Son 2 sezonda ligte şampiyonluğu kaptırdılar. Geçen sezon final serisi büyük bir heyecana sahne oldu ve Spanoulis’in maç kazandıran basketlerinin kurbanı oldular. Efsane oyuncu Diamantidis de basketbolu bıraktı. Geçen sezon Euroleague’de Laboral Kutxa’ya elenince koç Djordjevic ile yollar ayrılmıştı ve takımın başına 2012-2014 yılları arasında takımı çalıştırmış Pedoulakis geçmişti. K.C Rivers, Ioannis Bourousis, Mike James, Chris Singleton ve Pat Calathes ile anlaşıp kadroyu kuvvetlendirdiler. Nick, Calathes James Gist, James Feldeine, Antonis Fotsis, Nikos Pappas ve bazı genç oyuncular kadroda.

Prometheus Patron geçen sezonu üçüncü sırada tamamlasa da playoff sonucunda birinci lige çıkma hakkı kazanan Kerastini’nin bu hakkından feragat etmesi ile tarihinde ilk kez ligte yer alma hakkı kazandı. Nikos Vetoulas takımın başına geçti. Yunan oyuncuların büyük çoğunluğu takımda kaldı. Nikos Gikas, Mouhammad Faye, Zisis Sarikopoulos, Cavell Johnson, Yannick Franke, McKenzie Moore ve Eli Carter ile anlaştılar.

Prometheus Patron, Yunanistan Kupası çeyrek finalinde geçen hafta Koroivos deplasmanında kaybetmişti. Prometheus Patron hazırlık döneminde fena görüntü vermedi. Büyük fark yemeyebilirler.