Kapat

742 Anadolu Efes – Vitoria Maç Tahmini

Anadolu Efes, Top 16’da arka arkaya önemli galibiyetlerin ardından son maçta sahasında kazanabileceği FB Ülker maçını kaybetti. Son 10 Euroleague maçının 8’inde 75’i bulamadılar. Heurtel’in eski takımına karşı performansı belirleyici olabilir. Az top kaybı yapıyorlar. Düşük ikilik yüzdesi ile oynuyorlar. Perperoglou oyunun iki tarafında da iyi oynuyor. Draper iç sahada deplasmana oranla daha iyi oynuyor. Eski Laboral’lı Milko Bjelica istatistik kağıdını doldursa da sahada kaldığı bölümlerde büyük savunma zaafına yol açıyor. Saric’de düşüş var. Haftasonu Türkiye kupası’nda üst üste zorlu maçları kazanıp kupaya uzandılar.

Laboral Kutxa’nın Top 16’da son 6 maçında sahasında oynayan takımlar kazandı. İlk 2 maçı kaybettikten sonra son 5 maçta 3 galibiyet aldılar ve kaybettikleri FB deplasmanında kazanmaya çok yaklaşmışlardı. Fazla hücum ribaundu alıyorlar. Serbest atış çizgisine fazla geliyorlar. Deplasmanda 8 maçta 7 mağlubiyet aldılar. Begic, Top 16’da iyi bir grafik çiziyor. Takıma yeni katılan James başta enerji kattıktan sonra bir düşüş yaşasa da Causeur formda. Adams da takıma kısa sürede adapte oldu ve iyi oynuyor. Shengelia’nın iç sahadaki agresif grafiğini deplasmana da taşıması gerekiyor.

Haftasonu Efes, 3 maç yaparken İspanya’da kupada mücadele etmeyen Laboral Kutxa’nın bu maça hazırlanması için 2 hafta zamanı oldu. Bu sezon ilk turda Laboral forması giyen Thomas Heurtel, Efes’e geldiğinden beri kötü oynuyordu ki en iyi maçını çok maçta çıkardıktan sonra bu maçta performansı belirleyici olabilir. Anadolu Efes son 5 iç saha maçının 4’ünde handikabı aşamadı. Bu maçı Efes kazanırsa hem iki takım arasındaki galibiyet farkı ikiye çıkacak hem de ikili averajdaki üstünlüğü Efes’in elde etmesi ile kalan 6 maçta İspanyol ekibinin temsilcimizden 3 maç daha fazla kazanması gerekecek ki bu da mümkün gözükmüyor. Dolayısıyla kader maçı niteliğinde bir mücadele olacak. Top 16’da Anadolu Efes ribaundlarda en kötü Laboral Kutxa da en iyi takım konumunda. Konuk takımın buradan yakalayacağı avantaj ile temsilcimize çok zor bir maç yaşatacağını ve hatta kazanabileceğini de tahmin ediyorum. MS2