Kapat

742 Real Madrid – Barcelona Maç Tahmini

Haftanın iki numaralı maçında ise Madrid, Barcelona’yı ağırlıyor. Geçen hafta TOP 16’daki ilk mağlubiyetini Maccabi deplasmanında alan Madrid için bu maçın önemi bir kat daha artmış durumda. Sezon başından beri güven vermeyen oyun yapılarını nihayet Maccabi çok iyi işledi. Yine de son dönemde Madrid’de yıkılmayan tek kale Felipe Reyes! Euroleague’in yeni ribaunt kralı kolay kolay durdurulamıyor. Bu maçta mutlaka kısaların kendine gelmesi gerekiyor. Fernandez, Rodriguez ve Llull’e düşen büyük görevler olacak. Ayrıca uzunların da bir numaralı görevi kuşkusuz Tomic’i durdurmak olacaktır.
Barça tarafında da işler pek yolunda gitmiyor. Genellikle kazanılan maçlarda da zorlanabiliyorlar. Alba ve Maccabi deplasmanlarında alınan mağlubiyetler nedeniyle 5 maçtan 3 galibiyet çıkartabildiler. Yine de geçen hafta Zalgiris karşısında kolay bir maç oynadılar. Tomic yine takımını sürükleyen isim olurken Nachbar ve Doellman’ın performansları çok önemliydi. Aynı şekilde Avrupa’nın yükselen değerlerinden olan Hezonja da “ben buradayım” demeyi sürdürüyor.
Bu maçta Barça’lı isimler Navarro ve Oleson’un dönme ihtimali var. Özellikle Navarro’nun dönmesi Barça adına çok kritik olabilir. Tüm bunlara rağmen Madrid ekibini bir adım önde görüyorum. Tüm handikaplarına rağmen oyuna daha iyi enerji koyabilecek, daha iyi alternatiflere sahip olduklarını düşünüyorum. 2,5 handikaba rağmen İY1’i ön plana koyuyorum. Barça’nın biraz kıpırdanabileceğini öngörebilsem 159,5’luk baremi de işlemeyi düşünebilirdim. Ama öncelik İY1’de.