Kapat

743 Dijon – Paris Levallois Maç Tahmini

Dijon 9 sene sonra son 2 senedir ligte playoff yapmayı başarmıştı ve geçen sezon finalin ucundan dönmüştü. Eurocup’a deplasmanda galibiyetle veda ettiler ve başkan yaptığı açıklamada 17 yıllık başkanlık kariyerimde kulüp bu seviyeye ulaşmadı diyerek takımın durumundan ne kadar memnun olduğunu gösterdi. Tabi ligte 7 maçlık galibiyet serisinin ardından son 3 maçı kaybettiler. 5 senedir takımın başında Jean Louis Bourg var. Gray son lig maçlarında fena oynamadı.

Paris son yıllarda istikrarsız bir grafik çiziyor. 2 senedir bu kupaya yarı finalde veda ediyorlar. Eurocup’da temsilcimiz Beşiktaş’ı deplasmanda Ford’un harika performansı ile devirip 16’lı eleme turlarına kaldılar. Ligte son 6 maçta 5 galibiyet aldılar. 4 Amerikalı oyuncunun performansına bağlı durumdalar.

İki takımın son 1 senede oynadığı 4 resmi maçı da Dijon kazandı. Bu sezon ligte oynanan 2 maçı da Dijon farklı kazandı. Son olarak 3 hafta önce rakiplerini deplasmanda devirmişlerdi. Paris’de düzenlenecek olsa da organizasyon Disneyland’ın alanında düzenleniyor ve iyi bir taraftar desteği olmuyor. Dijon’un Paris’in yıldızlarına karşı önlem alacağını ve rakibini devireceğini tahmin ediyorum. Maç Sonucu 1