Kapat

743 Fenerbahçe – Cska Moskova Maç Yorumu

Hafta sonu Fenerbahçe adına kritik bir sınav vardı. Efes karşısındaki bu sınavda da sınıfta kaldılar. Takımdaki guard problemi sonunda transfere yansıdı ve geçtiğimiz gün Zisis’i kadroya kattılar. Hickman’dan sezon başından beri beklenen verim alınamayınca o bölgeyi mevcut kadroyla dolduramadılar. Doğrudan boyalı alandaki değerli isimlerin de verimi düşmeye başladı. Zisis bu noktada değerli bir hamle oldu ama etkisini ancak birkaç hafta sonra gösterecektir.

CSKA ise işler tam manasıyla tıkırında. Teodosic uzun süre takımdan ayrı kalmıştı. Ama onun yokluğunu neredeyse hiç aramadılar. De Colo hamlesinin ne kadar yerinde olduğunu da defalarca gördük. Fridzon, Kaun, Weems ve Vorontsevich gibi tecrübeli isimler ciddi fark yarattılar. Bu sezon kolay kolay mağlup olacak gibi görünmüyorlar. Koç Itoudis takıma ciddi anlamda karakter katmış durumda.

Efes maçı kafalarda büyük soru işaretleri bıraktı. Ben CSKA’nın biraz zorlanabileceğini fakat maçtan galibiyetle ayrılan taraf olacağını düşünüyorum. 1,5’luk handikap Fenerbahçe’ye yetmeyecektir. Maç Sonucu: 2