Kapat

743 Sassari – Emilia Basketbol Tahminleri

Sassari ligte üst üste 6 maçta 5 mağlubiyet aldıktan sonra son 4 maçı 89 sayı ortalaması ile oynayıp kazandı. Yüksek dış şut yüzdesi ile oynuyorlar. Stipcevic geçen hafta harika oynadı. Sahalarında ilk yarıları ortalama 6 sayı farkla önde kapadılar. 8 iç saha maçında 6 galibiyet aldılar. İç sahada sadece bir maçta 78 üzeri sayı yediler. Son iki iç saha maçında 94’ü aştılar. Haftaiçi Şampiyonlar Ligi’nde eksik Partizan’a yüksek skor üretip devirdiler ve kupada yollarına devam edecekler.

Emilia ligte Ekim ile Aralık ayı harika bir dönem geçirdikten sonra son 2 ayda 6 maçın 5’ini kaybettiler. Bu 5 maçta normal sürede 76’yı aşamadılar. Sakatlık problemleri takımı kötü etkilemiş durumda. Deplasmanda 4 maçlık galibiyet serisi sonrası son 4 deplasman maçını ortalama 86 sayı yiyip kaybettiler. Son 3 deplasman maçında 74 sayıya ulaşamadılar. Jalen Reynolds ile anlaştılar. James ve Lesic takımdan ayrılmıştı. Tecrübeli Kaukenas takıma geri dönse de önceki sezondaki bahar dönemi artık yaşanmayabilir. Della Valle sakatlıktan dönse de ritmini bulamadı.

Sassari 8 iç saha maçının 6’sında ilk yarı handikabı aştı. Emilia son 4 deplasman maçında ilk yarı handikapta kalamadı. Ligte ilk 4 adına kritik maçta Sassari’nin maça yüksek konsantrasyonla başlayıp ilk yarıdan farkı yakalamasını bekliyorum.