Kapat

743 Türkiye – Çek Cumhuriyeti Maç Tahmini

Türkiye 2.turda aldigi 2 galibiyet ile bir anda liderlik hesaplari yapmaya başladı.Bu maçın kazanilmasi durumunda ekibimiz lider olarak ceyrek finale yükselecekki bu diger gruptan zayif bir ekibin gelmesi demek. Tartışmasız Lara Sanders ve Nevriye Yilmaz ikilisi muazzam oynuyor ama hala kisalarda büyük sorun var.Son kazanilan Fransa maçında Işıl-Birsel ve Bahar üçlüsü 5/29 sut atti. Turnuvanin en iyi savunma yapan ekiplerinden biriyiz ama hala hücumda sıkıntılar var.

Cek Cumhuriyeti ise Belarus’u yenerek gruptan cikmak adina umutlandi ama Yunanistan mağlubiyeti onlar adına büyük supriz oldu diyebiliriz.Bu maçı kazanir ve Belarus Fransa’ya kaybederse hala cikmak için umutlari olacak. Hanusova,Burgrova ve Elhotova üçlüsü çok efektif oynarken savunma yapmakta büyük sikintilar çekiyorlar.Yuksek yüzde ile dis sut atiyorlar.

Iki takımada baktığımızda bazi sikintilar var.Turkiye bu turnuva da favori olarak çıktığı 4 mactan birini kaybederken ikisinde handikap aşılmadi.Tek Yunanistan maçında handikap aşılmisti oda Birsel’in son saniye basketi ile olmuştu. Iki takım turnuva öncesi hazirlik maçı yapmış ve Cek Cumhuriyeti kazanmayi başarmıştı.Bu maçta da handikapta kalmalarini bekliyorum. MS2