Kapat

744 Anadolu Efes – Nizhny Novgorod Maç Tahmini

Bu Maç 19 Mart’ta Oynanacak Maçın Tahminidir.

Anadolu Efes, Top 16’da 1 aydır kazanamadı. Çekişmeli geçen maçların sonunda savunmada bekleneni verememeleri mağlubiyetleri getirdi. Neyse ki yarıştıkları Laboral de son 2 maçını kazanamadı. Son 3 maçta Heurtel’in dizginleri iyice eline alması savunmada da bambaşka bir Efes görmemize sebep oldu ve son 3 maçta en az 87 sayı yediler. Son 4 iç saha maçında 3 mağlubiyet aldılar. Janning’deki düşüş sürüyor. Son maçlarda düşük dış şut yüzdesi ile oynadılar. Pazartesi TED Kolejliler karşısında beklenmeyen bir mağlubiyet aldılar. Krstic’İn bu maçta oynama durumu zor gözüküyor. Lasme bu maçta da maske ile oynayacak. Furkan’ın sakatlığı sürüyor. Ribaundlarda en kötü takımlar.

Nizhny Novgorod 5 maçlık mağlubiyet serisini geçen hafta hedef maçlardan biri olan Laboral Kutxa karşısında sonlandırdı ve yarışa dahil oldu. 7 dakika kala 8 sayı geride oldukları maçı sonlardaki 11-0’lık seri ile kazandılar ve çok kritik bir galibiyet aldılar. Parakhouski sakatlıktan döndü. Kinsey sakatlığından büyük ihtimal oynamayacak. Rochestie harika bir sezon geçiriyor. En çok asist yapan takımlar. Yüksek dış şut yüzdesi ile oynuyorlar.

Nizhny Novgorod bu maçı kaybederse iki takım arasındaki galibiyet farkı iki maça çıkacak ve kalan 3 maç bunu telafi etmek için yeterli olmayabilir. Dolayısıyla Novgorod için kader maçı. 3 ay önce Rochestie’den yoksun Novgorod yine gruptan çıkması için kazanması gereken maçı kazanmıştı. Rochestie’li Novgorod 2 ay önce Efes’i ezip geçmiş ve en kötü savunma performanslarından birini yaşatmıştı. Yüksek tempolu bol skorlu bir maç olmasını bekliyorum. Nizhny Novgorod’un da son ana kadar oyundan kopmayacağını düşünüyorum. MS 2 ve ÜST TS:158,5