Kapat

744 Kizil Yildiz – Real Madrid Maç Yorumu

744 Kizil Yildiz – Real Madrid
Kızılyıldız bu sezonun flaş takımlarından birisi olmayı şimdiden başardı. Farklı pozisyonda çok potansiyelli isimlere sahipler. Zaten takımda başı Marjanovic ve Markus Williams çekiyor. En çok sivrilen bu iki ismin haricinde Blazic ve Mitrovic gibi isimleri de parlatmayı başardılar. Son dönemde Kalinic’in de formunda yükseliş var. Sezon başında sergilediği performanslarla beni olumsuz anlamda şaşırtan Kalinic’in toparlanmış olması takım adına son derece önemli.

Madrid bu tempoyla ilerlerse bir facia ile karşılaşabilir. Hafta sonu ligde Barcelona’ya da yenildiler. Özellikle deplasmanda problem yaşayabilecek bir düzendeler. Savunma önceliği olmayan isimlerden özellikle de uzun rotasyonunu şişirerek sezon başında kritik bir hata yaptılar. Bu düzdende kaliteli uzunlara rağmen hala dar olan kısa rotasyonunun parlıyor olması da sıkıntının en güzel özeti. Llull, Fernandez ve Rodriguez ile nereye kadar gidebilecekler göreceğiz.

Handikap kadrosuna bakıldığında R.Madrid için düşük denebilir. Ama Kızılyıldız’ın da bu maçta ezilmeyeceğini düşünüyorum. İlk yarıda başa baş bir maç görebiliriz. 2,5 handikap avantajıyla İLK YARI MAÇ SONUCU 1 diyorum!