Kapat

744 Unicaja Malaga – Anadolu Efes Maç Tahmini

Malaga, İspanya ligindeki üstün grafiğine rağmen Euroleague’de son 12 maçta 11 mağlubiyet aldılar. Tabi bu 11 mağlubiyetin 10’u tek haneli farkla geldi. Maç sonunu getirememeleri ile çok zor bir duruma geldiler. Ribaundlarda rakiplere üstünlük kuruyorlar. Düşük yüzdeli oynuyorlar.

Anadolu Efes başarılı bir Euroleague sezonu geçiriyordu ki iç sahada aldığı son mağlubiyetlerin ardından bir anda grupta diğer takımlara bir umut verdiler. Özellikle geçen haftaki Laboral Kutxa mağlubiyeti ile kalan dönemde zorlu bir yarış onları bekliyor. Son 6 deplasman maçının 5’inde 75’i bulamadılar. Son maçlarda başarılı oldukları üç sayı yüzdesinde düşüş yaşadılar. Heurtel fena oynamıyor.

Efes ribaundlarda Top 16’nın en kötü takımıyken Malaga da bu açıdan en iyi takımlardan biri. Geçen hafta Efes’in aldığı mağlubiyet Malaga’nın umutlarını sürdürmesi sağladı. Bu maçı kaybederlerse şansları yok denecek kadar azalacak. Malaga, Top 32’de sahasında ilk yarıları ortalama olarak önde kapatıyor. Efes de deplasmanda ilk yarıları ortalama olarak 8 sayı farkla geride kapadı. Plaza’nın öğrencilerinin maça sert bir başlangıç yapıp ilk yarıdan üstünlük kurmasını bekliyorum. İlk Yarı Maç Sonucu 1