Kapat

745 Belçika – Letonya Maç Tahmini

1993’den sonra ilk kez 2011’de Avrupa Şampiyonası’na katılan Belçika üst üste 3. kez Avrupa Şampiyonası’na katılıyor. Eddy Casteels, 10 senedir takımın başında. Van Rossom ve Hervelle uzun yıllardır İspanya liginde üst düzey mücadeleye alışkınlar. Son Avrupa Şampiyonası’ndaki kadrodan Moors, Beghin, Muya , Massot ve Driesen yok. Muya milli takıma veda etti. Son Avrupa Şampiyonası’nın hemen öncesinde devşirme Lojeski sakatlanıp oynamamıştı, onun varlığı çok önemli olacak.

Ülkemizdeki Avrupa Şampiyonası’ndan beri Letonya her turnuvaya katılsa da hiç çeyrek finale kalamadı. Gelecek vaat eden genç oyuncuların çoğu artık hazır hale geldi. İlk tur grubuna ev sahipliği yapıyorlar ve seyirci desteğinin üzerinde fazla etki edebildiği bir takımlar. 2013’de turnuva öncesi olduğu gibi Davis Bertans’ın bu sezon da çarpraz bağları koptu ve bu turnuvada yer alamayacak. Bu sezon Draft’ın 4. sırasından seçilerek büyük ses getiren Porzingis takımı ile sezon öncesi beraber olmak için bu turnuvada yer almıyor. Önemli birkaç eksiğe rağmen son yıllarda bir arada oynamaya alışkın bir oyuncu grupları var. 5 senedir, Bagatskis takımı çalıştırıyor.

Letonya yüksek tempolu akıcı oynayan bir ekip. Riga’da da sahalarında müthiş bir atmosferde avantajları yüksek. Belçika hep tempoyu düşüren ve katı savunma yapan bir takım. Hücumda çok akıcı oynamasalar da savunmaları ile galibiyete uzanabiliyorlar. Bu açıdan yüksek skor çıkmayabilir. TAHMİNM ALT