Kapat

745 Usk Prague (K) – Fenerbahçe (K) Maç Tahmini

Fenerbahçe önceki 2 sezon final oynadığı fakat kazanamadığı Euroleague’i bu kez kazanmayı hedefliyor. Ligteki kötü oyun sebebi ile eleştirilen koç Winnicki’nin ekibi Euroleague’de daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Euroleague’de en az ikilik isabetine izin veren ve en az sayı yiyen takımlar. Ribaundlarda en iyi takımlardan biriler. 2 ay önce McCoughtry ile yollar ayrılmış ve geçen sezon Galatasaray ile bu kupayı kazanan Shavonte Zellous ile anlaşmışlardı. Dış şut yüzdesi bu sezon sıklıkla problem oluyor. Tabi rakiplerini de çok düşük üçlük yüzdesinde tutuyorlar.

Uzun yıllardır Euroleague’in gediklisi olan Prag ekibi ilk kez geçen sezon çeyrek final oynamayı başarmıştı. Bu sezon ise çeyrek finalde Avenida’yı iki maçta da devirip ilk kez Final Four’a kaldılar. Robinson’ın sakatlığında 2 aylığına Quinn ile anlaşmışlardı ve 2015’in başında Robinson’ın dönmesi ile Quinn ile yolları ayırdılar. Robinson beklenen katkıyı yaratamamış durumda. Geçen sezon Dubljevic harika bir sezon geçirmişti, onun yerine gelen Petrovic iyi oynasa da Dubljevic kadar etkili değil. Az top kaybı yapıyorlar. En düşük serbest atış yüzdesi ile oynayan takımlardan biriler.

Prag’da takımın önemli parçası olan tecrübeli guard Eva Viteckova hamile olduğundan geçen ay kariyerini noktalamıştı. Burgrova ve Vesela gibi milli takım oyuncuları kötü bir sezon geçiriyor. Rakiplerinin yüksek yüzdeli oynamasına engel olamıyorlar. Prag’da Fenerbahçe’nin hücumda tıkanmayıp kazanacağını tahmin ediyorum. MS2