Kapat

746 Gottingen – Bayreuth Maç Yorumu

Göttingen geçen hafta El-Amin’den yoksun çıktığı maçta Oldenburg karşısında direnemedi. Özellikle son 2 çeyrekte Oldenburg’un ezici üstünlüğü söz konusuydu. Morgan yine alıştığımız şekilde iyi oynadı. Onwuegbuzie sürpriz bir performansa imza attı. Boykin de kenardan gelerek etkili oldu. Ama işin savunma kısmında tek kelimeyle berbat oynadılar. Oldenburg’u sadece son çeyrekte 20 sayının altında tutabildiler.

Bayreuth da geçen hafta Bamberg karşısında dağıldı. İlk iki çeyrekte fena oynamasalar da son iki çeyrekte toplamda 19 sayı bulabildiler. Takımın en skorer ismi McCrea sadece 11 sayıda kaldı. İçeriden berbat oynamalarının yanında sadece 2 üçlük isabet bulabildiler. Son dönemdeki diri görüntülerine yakışan bir performans gösteremediler.

Göttingen bir şekilde maçlarını renkli hale getirmeyi başardı. El-Amin olmasa da topu iyi paylaştılar ve hücumdaki organizasyonlarını sürdürdüler. Asıl büyük problemleri savunmada. Bunu kısa vadede toparlamalarına pek imkan yok. Bayreuth da son dönemde iyi oynuyordu. Geçen haftaki Bamberg maçını baz almak yanlış olur. İki takımın da 80’li skorlara ulaştığı bir maç izleyeceğimizi düşünüyorum. 161,5’luk barem geçilebilir.