Kapat

746 Nanterre – Nancy Maç Tahmini

Geçen sezon Euroleague’de yer alan ve ligte playoff yapamayan Nanterre bu sezon Eurochallenge’ı kazanmayı başardı. Takımın önemli oyuncularından Riley sakatlanmıştı ve yerine Brandon Thomas ile anlaşmışlardı. Thomas iki maçta iyi süre alsa da çok verimsiz oynadı. Passave-Ducteil sakatlandı ve sezonu kapadı. Jaiteh, NBA Draft öncesi antrenmanlar için Amerika’ya gitmişti ama bu maçta oynaması bekleniyor. Son 6 maçın 5’inde 75’i bulamadılar ve 4’ünü kaybettiler.

Son yıllarda inişli çıkışlı sezonlar geçiren Nancy son 7 senede ligte en fazla şampiyon olan da takım. Geçen sezon playoff’da yarı final oynayan Nancy bu sezon ligte son 4 çekişmeli geçen maçını kaybetti ve az kalsın playoff dışı kalacaktı. Tabi yıldız oyuncu Pietrus sakatlık probleminden son maçlarda riske edilmedi, bu maçta oynaması bekleniyor. Kikanovic transferi yapılmıştı ve geldiğinden beri son maçlarda boyalı alanda çok etkili. Duggins formda.

Nancy’nin ligte son galibiyeti 3 hafta önce Nanterre deplasmanında uzatmada gelmişti. Nancy son 12 deplasman maçının 8’inde handikapta kaldı ve bu 12 maçın 11’ini en kötü 4 sayı farkla kaybetti. Nanterre ligte son 6 maçta 68 sayı ortalamasında kaldı. Nancy’nin kolay pes etmeyeceğini düşünüyorum. MS2