Kapat

747 Fenerbahçe – Galatasaray Basketbol Tahminleri

Fenerbahçe ligte sezona sürpriz mağlubiyetle başladıktan sonra yoluna tüm kulvarlarda kayıpsız devam ediyordu ki geçen hafta Euroleague’de ilk mağlubiyetini beklenmeyen bir takım olan Kazan’dan almışlardı. Ardından pazartesi günü ligte Darüşşafaka deplasmanında çekişmeli geçen maçı kazandılar. Bogdanovic bu maçta dönebilir.

Galatasaray için çok zorlu bir sezon olacağı aşikardı. Her ne kadar derin bir kadro kurulmasına rağmen takım kimyasının sağlanamamış olması, Euroleague’de yüksek skor yenilip alınan mağlubiyetler sonrasında lig maçlarında beklenen performansların altında kalmalarına neden oluyor. Geçtiğimiz hafta rahat geçmesi beklenen Trabzonspor maçı da son dakikalara kadar ortadaydı. Smith’in lig lisansı iptal edilmişti.

Fenerbahçe, Euroleague’de uzun süre sahasında kaybetmedikten sonra geçen hafta ilk mağlubiyetini almıştı. O maçtan sonra ilk kez seyircileri karşısına çıkacaklar. Fenerbahçe her ne kadar çok verimli hücum etmese bile Galatasaray savunması karşısında yakın zaman önce çok üretken gözükmüşlerdi. Son yıllarda Galatasaray karşısında iç sahada oynadıkları maçlarda sıklıkla ilk ya