Kapat

747 Galatasaray – Alba Berlin Maç Tahmini

Galatasaray TOP 16’ya daha iyi başlayamazdı. Özellikle geçen hafta Kızılyıldız deplasmanında alınan galibiyetin değeri sadece tablo üzerinden yorumlanamaz nitelikteydi. J.Carter’ın takıma her geçen maç daha fazla ısınıyor olması son derece önemli. Zaten Arroyo ve Erceg takımı hücumda sırtlıyorlar. Bir de Micov ve Carter’ın desteğiyle takım farklı bir boyuta geliyor. Bu maçta özellikle McLean’i durdurabilmek adına Young ve Maric’e büyük iş düşecek. Sinan’ın da Alba kısalarına yapacağı baskı ibreyi temsilcimizin tarafına çevirebilir.

Alba ilk maçta Barcelona’yı yendikten sonra “Acaba?” dedik. Fakat devamı pek de iyi gelmedi. Geçen hafta Madrid karşısında çok kötü bir hücum grafiği sergilediler. McLean ile birlikte Renfroe takımı sürüklemeye çalışsalar da Redding, Hammonds ve Radosevic gibi önemli isimler çok tutuk kaldılar.

Galatasaray adına kolay bir maç olmayacaktır. Fakat TOP 16’da direkt rakiplerine karşı ekstra konsantrasyon ile oynamayı başarıyorlar. Bu maçta da seyirci desteğiyle Alba’yı geçebilecek seviyedeler. 7,5 handikaba rağmen MS1 tercihim var.