Kapat

747 Makedonya – Yunanistan Maç Tahmini

2011’de McCalebb ile birlikte olağanüstü bir Avrupa Şampiyonası geçiren ve yarı final oynayan ekip son Avrupa Şampiyonası’nda ise yer aldığı denk gruptan çıkamamıştı. Geçen sezon elemelerde takımın başında yer alan Dzikic ile turnuva başlamadan 45 gün önce yollar aniden ayrıldı. Yerine 2 senedir asistan koçluk yapan Marijan Srbinovski takımın başına geçti. McCalebb ve Hendrix arasında bu kez Hendrix tercihini yaptılar. Son Avrupa Şampiyonası’ndan sonra milli takıma veda eden Ilievski tekrar ikna edildi ve kadroda. Stojanovski kardeşler ve Samardziski de takımın tanınan isimleri. 36 yaşında Chekovski de 17 senedir formasını giydiği milli takım da bu yaz yok. Magdevski gelecek vaat eden bir isim. Antic de yok.

Yunanistan, 2006’dan beri hiçbir turnuvada finale yükselemedi. Hatta son turnuvalarda çeyrek finali bile zor gören durumdalar. Üst düzey tecrübeye sahip fazlası ile oyuncuya sahip olsalar da eskisi gibi turnuvalarda bir arada etkili bir oyun sergileyemiyorlar. Takımın başına geçen sezon Fotis Katsikaris geçmişti. Kadrodaki 12 oyuncunun 8’i 2009’da bronz madalya alan takımdaydı. Geçen sezon kadroda yer alamayan yıldız oyuncu Spanoulis, Perperoglou ve Koufos kadroda. Belki de bugüne kadar en yüksek profilli kadro ile yer alıyorlar. Son 2 haftada oynadıkları hedef maç olarak gözüken hazırlık maçlarında rakipleri çok düşük skorda tutup kazandılar.

Makedonya hazırlık döneminde çok kötü bir görüntü verdi ve son 4 haftada oynadığı 6 hazırlık maçında 70’e ulaşamadı ve son maçları ağır bir şekilde kaybetti. 2011 Avrupa Şampiyonası’nda Makedonya, Yunanistan’ı farklı geçip büyük sürpriz yapmıştı. İki komşu ülke arasında isim sorunu başta olmak üzere siyasi problemler maçın büyüklüğünü farklı boyuta getiriyor. Yunanistan’ın çok farklı kazanmasını bekliyorum. TAHMİN MS2