Kapat

749 Gaziantep Basketbol – Banvit Maç Tahmini

Antep geçen hafta Uşak’a mağlup olarak beni hayal kırıklığına uğrattı. Play Offlara ramak kala bu mağlubiyet onlar adına hiç de iyi olmadı. Higgins ve J.Williams yine iyi oynadılar. Can Öğüt ise sürpriz bir performansla 13 sayılık katkı yaptı. Lorbek, Stevic ve Calloway gibi yabancılardan ise neredeyse hiç verim alamadılar.
Banvit pabucun pahalı olduğunu geç de olsa idrak edebildi. Geçen hafta Telekom karşısında iyi bir galibiyet aldılar. C.Davis, Rowland ve Dragicevic durdurulamaz performansların altına imzalarını attılar. Veremeenko da Dragicevic ile beraber uzun zaman sonra etkili bir görüntü verdi. Böyle oynamayı kalan 3 maçta da sürdürmek durumundalar.
Banvit son haftalarda savunma takımından çok hücum takımı görüntüsü vermeye başladı (ki doğru olan da bu). Bu tempolarını sürdürürlerse başarı mutlaka gelecektir. Eldeki kumaş hiç de fena değil. Antep karşısında 75’i geçebileceklerini düşünüyorum. Play Off aşkına aynı reaksiyonu Antep’in de vereceğini düşünüyorum. 152,5’luk toplam sayı baremi aşılabilir. ÜST