Kapat

749 O.Milano – Fenerbahçe Maç Tahmini

Milano düzen adına gelişme gösteriyor gibi oluyor. Ardından akıl almaz bir mağlubiyet alıyorlar. Bu kırılganlıkları da onların Euroleague gibi bir arenada ilerlemesini ciddi şekilde engelleyecek gibi görünüyor. Son maçta Malaga karşısında patlama yaptılar ve ilk galibiyetlerini aldılar. Gentile’nin uyanıp da sayı atmasıyla beraber hücumda farklı bir grafik çizen Milano’da Kleiza, Brooks, Ragland ve Hackett çift haneli skor üreten diğer isimler oldular.

Fenerbahçe’de işler pek yolunda gitmiyor. CSKA mağlubiyetinin ardından Nizhny galibiyeti gelmişti. Geçen hafta Olympiakos karşısında berbat bir maç sonu oynadılar ve 2. Mağlubiyetlerini aldılar. CSKA ve Oly’nin 3’te 3 yaparak ilerliyor oluşu, Efes’in son derece karakterli oyunu Fenerbahçe’nin TOP 16’daki işini şimdiden zorlaştıran etmenler olarak ön plana çıkıyor. Oly karşısında Goudelock yine iyi oynasa da Bogdanovic, Bjelica ve Zisis gibi isimlerden beklenen karkı gelmedi. Bu maçta mutlaka Zoric, Vesely ve Semih üçlüsünden ekstra katkı almak zorundalar.

İki ekip bu sezon iki kez karşılaştılar. Bu maçların ikisinden de Fenerbahçe galibiyetle ayrıldı. İşler sarpa sarmadan önce tamamen taktik savaşıyla geçmesini beklediğim bu maçtan galibiyetle ayrılmak isteyeceklerdir. Ben 3,5 handikaba rağmen MS2 diyorum.