Kapat

751 Hırvatistan – Slovenya Maç Tahmini

Son Avrupa Şampiyonası’nda 8 maçlık galibiyet serisi ile 18 sene sonra yarı final oynayan Hırvatistan geçen sezon Dünya kupası’nda hayal kırıklığı yaşamıştı. Repesa’nın yerine Valencia ile başarılı sezonlar geçirmiş Perasovic takımın başına geçti. Önceki sezonlar kadroda olan Andric ve Markota bu sezon aday kadroya dahil edilmedi. Altyapıdan sonra Leon Radosevic uzun yıllardır Avrupa kupalarında oynasa da ilk kez milli takıma çağrıldı. Barac da 4 sezon sonra ilk kez milli takıma davet edildi. 3 hafta önce Almanya’daki hazırlık turnuvasında koç Perasovic’in daha önce kulüp takımında da beraber çalıştığı Lafayette sakatlandı ve turnuvada yer alamayacak. 2 hafta önce Dontaye Draper’ı tekrar çağırdılar.

Ülkeye tek yarı finalini 2009’da yaşatan Zdovc’un geçen sezon tekrar takımın başına geçtiği Slovenya, geçen sezon Dünya Kupası’nda çeyrek finalde durduralamaz Amerika ile eşleşince elendiğini düşünürsek başarılı bir turnuva geçirdiğini söyleyebiliriz. Olympiakos forması ile Euroleague’de yılın savunmacısı seçilen Bryant Dunston’ı devşirme olarak kadroya kattılar. NBA’de oynayan ve son olarak 2006’da milli takım forması giyen Beno Udrih bu sezon da düşünülmedi. Geçen sezonki Dünya kupası kadrosundan Edo Muric sakatlığından Domen Lorbek de dinlenmeyi seçtiğinden yok. Goran Dragic gibi yıldız bir oyuncu kadroda olabilseydi yükseği hedeflemeleri için şansları yüksek olurdu. Kardeşi Zoran Dragic ise oyunun her alanında her zamanki gibi yüksek efor sergileyecektir.

Slovenya hazırlık döneminde beklenenden daha iyi bir görüntü verdi. Hırvatistan, galibiyete yakın taraf gözükse de inatçı iyi mücadele eden Slovenya’nın kolay pes etmeyeceğini tahmin ediyorum. TAHMİNİM MS2