Kapat

752 Bamberg – Alba Berlin maç yorumu

Bamberg bu satırları yazarken şu sıralar Göttingen karşısında bir hayli zorlanıyor. Büyük ihtimalle kafalar Alba maçında. İç sahada henüz hiç yenilmeseler de oynadıkları oyun pek güven vermiyor. Özellikle Alba karşısında nasıl bir düzenle sahada olacaklarını çok merak ediyorum. Alba kısalarını savunmadaki başarıları maçın sonucunu tayin edecek. Wanamaker, Strelnieks ve Shipp’in omuzlarında büyük yük olacak. Mbakwe’yi de çok zorlanabileceği bir maç bekliyor.

Alba dolu dizgin yoluna devam ediyor. Ligde onları ilk kim durdurabilecek çok merak ediyorum. Bu maç onların durabileceği maçlardan birisi ama Bamberg de geçmiş senelerdeki görüntüsünden uzak. Hammonds ve Renfroe iyi bir sezon geçiriyorlar. Vargas ve Giffey de uygun ortamda kendilerini gösterebiliyor. Bamberg karşısında Banic, Radosevic ve Mclean gibi isimlerle boyalı alanda etkili olma ihtimalleri de bir hayli yüksek.

Geçen hafta Alba, Frankfurt karşısında çok zorlanmıştı. Fakat oynadıkları oyunu da son derece temiz buluyorum. Bu tür maçlarda genellikle favori tayin etmek yanlış olur. Ama deplasmanda olmasına rağmen Alba’yı bir adım önde görüyorum. Maçı kazanabilecek güçteler. Tercihim MS2.

Not: Handikapsız Alba galibiyeti denemek daha mantıklı.