Kapat

752 Fransa – Finlandiya Maç Tahmini

Ev sahipliği yapmalarının avantajı büyük olsa da 20 seneyi aşkın süredir Avrupa Şampiyona’sına ev sahipliği yapan takım şampiyon olamadı. Batum 8 senedir neredeyse her turnuvada yer alıyor. De Colo harika bir sezon geçirdi. Noah’ın yokluğu artık sürpriz olmuyor. Zaten bu kadar geniş bir uzun rotasyonu varken aranmıyor bile. Gobert bu sezon süre aldığında ne kadar faydalı olacağını NBA’de gösterdi. Ajinca 2 hafta önce sakatlanıp kadro dışı kaldı ve yerine Jaiteh tekrar kadroya dahil edili. Heurtel geçen sezon çok iyi bir performans sergilemişti ama Parker’ın gelişi ve geçen sezon olmayan De Colo’nun da yükselen performansı ile koça göre ona fazla zaman kalmayacağından yer vermedi. Kadrodan çıkartılan oyunculardan takım kurulsa madalya alabilirlerdi.

Son yıllarda ortaya koyduğu oyun dışında taraftarları ile yarattığı müthiş ambians ile herkesin sempatisini kazanan Finlandiya geçen sezon da Dünya Kupası’nda neden wild-card almayı hak ettiğini adeta şehri karnaval alanına çevirerek gösterdi. Uzun yıllardır Dettman’ın çalıştırdığı ekibin çekirdek kadrosu bir arada oynuyor. Hazırlık döneminin sonunda Jamar Wilson’ı devşirme olarak kadroya katıp oynatmaya başladılar. Kopponen’in oyunu ve dış şutlar yine şanslarını belirlemede öne çıkacak. Fena olmayan bir kadroları var. Hazırlık döneminde iyi sinyal vermediler.

Geçen ay başında Finlandiya hazırlık maçında Fransa’yı devirmişti. Tabi o maç Finlandiya’da oynanmış ve eksik Fransa karşısında iyi bir atmosferde Finlandiya maça fırtına gibi başlayıp erkenden farkı yakalamış ve bu üstünlüğün avantajı ile kazanmıştı. Bu kez Fransa’nın daha tedbirli bir şekilde sahasında maça çok konsantre başlayıp ilk yarıdan çift haneli farkı yakalayıp kazanacağını tahmin ediyorum. TAHMİNİM İY1