Kapat

752 Zalgiris Kaunas – Panathinaikos Maç Tahmini

Zalgiris üst üste 3 maçta 2 galibiyet aldıktan sonra az olan şansını devam ettirmesi için Berlin’de kazanması gerekiyordu ama kaybettiler. Babası vefat ettiğinden oynamayan Javtokas bu maçta oynayabilecek. Top 16’da hiçbir maçta 75’i aşamadılar. Son 14 maçlarının 11’i ALT bitti. Top 16’da iç saha maçlarında ortalama 141 sayı çıktı. Düşük dış şut yüzdesi ile oynuyorlar. Rakiplerini en düşük dış şut yüzdesinde tutan takımlar. İlk turda çok etkili oynayan Anderson bu turda hayal kırıklığı yaratmış durumda. Cherry bir kıpırdanmıştı ama o da hücumda çok vasat. Ulanovas istikrarsız bir sezon geçiriyor.

Panathinaikos 3 maçlık galibiyet serisinin ardından son 2 çekişmeli geçen maçı kaybettiler. Top 16’da deplasmanda 69 sayı ortalaması ile mücadele ediyorlar. Bu sezon deplasmanda hiçbir maçta 80’i bulamadılar. Top 16’da deplasman maçlarında ortalama 142 sayı çıktı. Nelson son dönemde etkisiz durumda. Batista, Top 16’da performansını çok yükseltti. Diamantidis tecrübesi ile farkını ortaya koyuyor. Slaughter, Top 16’da berbat oynuyor.

İki takımın Atina’daki ilk maçını Panathinaikos 77-58 kazanmıştı. Zalgiris’in Euroleague’de son 8 iç saha maçının 7’si ALT bitti. Panathinaikos’un da son 8 deplasman maçının 7’si ALT bitti. Düşük tempolu sert bir maç olmasını bekliyorum. Zalgiris sahasında ilk yarıları ortalama 5 sayı farkla önde kapatırken Panathinaikos da deplasmanda ilk yarıları ortalama 6 sayı geride kapatıyor. İlk yarıdan ev sahibi de alınabilir.

ALT ve İY 1 TS:146,5