Kapat

753 Barcelona – Gran Canaria Maç Tahmini

Son 8 senedir ligte final oynayan Barcelona yine de son yıllarda özellikle Avrupa arenasında Real Madrid’in yükselişi ile artık ülkenin en öne çıkan takımı konumunda değil. Xavi Pascual takımın başında 6. sezonuna giriyor. Hezonja ve Pleiss, NBA yolunu tutarken Nachbar, Huertas, Jackson ve Lampe de kadroda düşünülmedi. Alexander Vezenkov, Pau Ribas, Samardo Samuels, Olaseni Lawal, Stratos Perperoglou ve Carlos Arroyo ile anlaştılar. Geçen sezon takıma katılan Satoransky ve Doellman iyi bir sezon geçirmişti.

Gran Canaria, İspanya liginin en istikrarlı ekiplerinden biri. Son 13 sezonun 10’unda playoff’a çeyrek finalde veda ettiler. 2 senedir Aito Garcia Reneses takımın başında. Geçen sezon ligten çok Avrupa’da tarihlerinin en başarılı sezonlarını geçirdiler ve Eurocup’da final oynadılar. Kuric, Newley, Oliver, Baez ve Salin’i kadroda tutan takım Kevin Pangos, Pablo Aguilar ve Xavi Rabaseda ile anlaştı. NBA yolunu tutan dev Walter Tavares’in yerine Galdikas Ovidjus, Alen Omic ve genç Pasecniks Anzejs gibi benzer fizikte devleri kadroya kattılar. Uzun yıllar takımın formasını giymiş Savane de 37 yaşında tekrar geri döndü. Kendall, çocuğunun rahatsızlığından dolayı bu sene oynamayacak. Fena olmayan bir kadroları var.

Barcelona’da eli kırılan Samardo Samuels bu ay oynayamayacak. Juan Carlos Navarro’nun oynama durumu belirsiz. Barcelona önceki 6 sezon süper kupada final oynadı ve ilk 3 sezonunda kupayı kazandıktan sonra son 3 sezonda ise ezeli rakibine kaptırdı. Real Madrid, İspanya ligi şampiyon kontenjanından katılınca Gran Canaria, geçen sezon Avrupa kupalarındaki en iyi dereceye sahip İspanyol takımı olarak bu kupada kendine yer buldu. Bundan önce bir tek 2009’da Süper Kupaya ev sahipliği yapmış olduklarından katılmışlardı ve ilk maçta da Barcelona ile oynayıp farklı kaybetmişlerdi. Malaga’da düşük skorlu sert bir maç olmasını bekliyorum. Tahminim ALT