Kapat

753 Türkiye (K) – Belarus (K) Maç Tahmini

Türkiye ilk maçta grubun en zayif ekibi Polonya’yi zorda olsa yenmeyi basardi. Lara Sanders disinda cift haneli skor üreten olmazken Nevriye Yilmaz’in da ilk macta forma giymemesi kisa oyunculardaki sorunu ortaya çıkarmış oldu. Takimin Dunya Sampiyonasinda oldugu gibi skor opsiyonları Lara Sanders ve Nevriye Yilmaz olacagi kesinleşti.Buda iyi uzunlari olan takımlara karşı zor durumda kalmamiza neden olabilir.

Belarus ise ilk 2 maçını kazanmayi basardi ve bu macida kazanirsa grup lideri olacak. Belarus Leuchenka ve Verameyenla gibi kaliteli uzunlara sahip olsa da yillardir ayni Türkiye gibi kisa oyuncularin yetersiz olmasinin sıkıntısıni yaşıyordu ancak bu yil devşirme olarak oyun kurucu Lindsay Harding’i oynatmalari onlari tehlikeli bir takim yapti. Harding-Syntsina-Likhtarovic-Verameyenka-Leuchenka ilk besi iyi savunma yapabilen ve skor gücü gecen senelere gore daha yukarda bir takim diyebiliriz.

Sonuç olarak Turkiye’nin Polonya karşısında cok zor kazanmasi ve Belarus’un Polonya’dan cok daha iyi sistemi ve kadrosu oldugunu düşünürsek ve Lara Sanders-Nevriye Yilmaz ikilisinin bu kez karşısında Verameyenka-Leuchenka ikilisi olmasindan dolayi Belarus’un kazanacagini düşünüyorum. MS 2 (+4.5)