Kapat

754 Real Madrid – Galatasaray Maç Yorumu

Madrid çok değerli bir kadroya sahip olmasına karşın bu sezon oynadığı basketbol ile hayal kırıklığı yaratıyor. Uzun rotasonunu gereksiz şekilde şişirmelerinin ardından oyuna karakter koyma aşamasında sıkıntı yaşıyorlar. Yine de TOP 16’ya galibiyetle başlamayı başardılar. Takımdaki önemli isimleri saymaya başladığımızda tüm kadroyu yazmak durumunda kalabilirim. Fakat bu maçta özellikle S.Rodriguez, S.Llull ve R.Fernandez’e büyük iş düşecek gibi görünüyor. Laso’nun açıklamasına göre Ayon ve Maciulis’in omuzunda bir problem var. Bourousis de son antrenmana grip nedeniyle katılmadı.

Galatasaray tüm sıkıntılara rağmen yeniden ayağa kalkmaya çalışıyor. Zalgiris galibiyeti takımdaki moral seviyesini yukarı çekti. Arroyo ve Ercek kuşkusuz bu takımın olmazsa olmazları konumundalar. Justin Carter’ın biraz daha zamana ihtiyacı var gibi görünüyor. Young, Micov ve Ender de diğer fark yaratan isimler. Bu maçta tamamen dış atışlara muhtaç olacaklar. Madrid boyalı alanından ekmek çıkarma gibi bir çabaya girişmelerini beklemiyorum.

Maric ve Young’a rağmen Galatasaray’ın boyalı alanı Madrid için maden olabilir. İşin savunma kısmının geri plana atıldığı, yüksek skorlu bir maç beklentim var. Bu noktada 16,5’luk handikabın değerli olduğunu düşünsem de 161,5’luk baremden üst tercihi alıyorum. Altı/Üstü: Üstü