Kapat

756 Szczecin – Lublin Basketbol Tahminleri

2 sezondur en üst düzey ligte yer alan Szczecin ilk sezonun aksine geçen sezon çok başarılı bir sezon geçirdi ve 6. sıradan playoff’a katılmayı başardı. Marek Lukomski takımın başına geçmişti. Daha önce birçok takımda yardımcı antrenörlük yapan 35 yaşındaki Lukomski geçen ilk kez baş antrenör olarak görev aldı. Takımın yıldız yerli oyuncusu Pawel Kikowski ve Russell Robinson dışında kadroyu yenilediler. Taylor Brown, Craig Sword, Marcin Dutkiewicz ve Zach Robbins ile anlaştılar. Bütçelerinde %30 düşüşe gittiler.

Polonya’nın köklü kulüplerinden Lublin, 2 sezondur yer aldıkları en üst düzey ligte çok kötü sezonlar geçirdiler. 5 sene boyunca Olimpija’da yardımcı antrenör olan geçen sezon Domzale’yi çalıştırmış 38 yaşındaki Andrej Zakelj takımın başına geçti. Dejan Mlakar, Brandon Peterson, Stefan Balmazovic, Michal Jankowski, Jakub Dloniak ve Doug Wiggins ile anlaştılar. Dziemba’nın ayağındaki sakatlıktan oyuncu arayışına girmişlerdi.

Szczecin hazırlık döneminde fazla maç yapmadı ve bu sebeple haklarında net fazla bir şey söylemek zor. Lublin de alt lig takımlarına karşı maçlar yaptı ve buna rağmen iyi görüntü vermedi. Ev sahibi ekibin galibiyete daha yakın olduğunu düşünüyorum. MS1