Kapat

757 Sassari – Varese iddaa Basketbol Tahminleri

İtalya liginde basamakları hızlıca çıkan Sassari, ilk şampiyonluğunu 2 sezon önce elde etmişti. Geçen sezon Euroleague’de başlayan başarısızlık Eurocup’da ve ligte de sürdü ve sezona çeyrek finalde maç kazanamadan veda ettiler. Mart ayında takımın başına Federico Pasquini geçmişti. Bu sezon Fiba Şampiyonlar liginde yer alıyorlar. Stipcevic, DeVecchi, Sacchetti ve D’Ercole takımda kaldı. Darius Johnson-Odom, Trevor Lacey, Dusko Savanovic, Josh Carter, Gabriel Olaseni, Dusko Savanovic ve Tautvydas Lydeka ile anlaştılar.

Birinci lige yükseldiktan sonra 3 sene üst üste playoff’a kalan Varese son 3 senedir playoff’u kılpayı kaçırdı. Geçen sezon Final Four’una ev sahipliği yaptıkları FIBA Europe Cup’da final oynadılar. Geçen sezondan beri takımın başında Paolo Moretti var. Kangur, Campani ve Cavaliero takımda kaldı. Eric Maynor, Norvel Pelle, Massimo Bulleri, Christian Eyenga, Aleksa Avramovic, O.D Anosike ve Melvin Johnson ile anlaştılar.

Sassari hazırlık döneminde iyi bir grafik sergiledi. Varese de iyi bir kadro kursa da daha zamana ihtiyaçları var. Ev sahibi ekibin yüksek skorlu geçmesini beklediğim maçı farklı kazanmasını bekliyorum. MS1