Kapat

762 Yeşil Giresun Bld. – Royal Halı Gaziantep iddaa Tahminleri

İlk kez geçen sezon birinci lige yükselen Yeşilgiresun’un alt liglerde olduğu gibi iç saha maçlarında iyi bir atmosfer yaratılmıştı. Ligte kalmayı başaran ekipte bu sezon öncesi çok karamsar bir hava hakimdi. Sponsor konusundaki belirsizlikten dolayı kısıtlı bir bütçe ile yola devam etme kararı aldılar. Emircan Koşut, Okben Ulubay, Berkay Taşkıran ve Doğuş Özdemiroğlu gibi önemli gençleri kiraladılar. Ricardo Ledo, Anthony Gill, İnanç Koç, Malcolm Armstead ve Rasid Mahalbasic ile anlaştılar. Marcus Kennedy ile de anlaşacaklardı fakat beğenilmedi ve yollar ayrıldı.

Birinci lige çıktığından sonra hep playoff’u kılpayı kaçıran Gaziantep geçen sezon, playoff’a kalmayı başardı. Zdovc’un ayrılmasının ardından Stefanos Dedas takımın başına geçmişti. Bu sezon başı organizasyonda bir kaos havası hakimdi. Royal Halı’nın sponsorluğunu çekmesi ve yönetimden bazı kişilerin tutuklanması ile belirsizlik takımın çekilmesini gündeme getirmişti. Belediye Başkanı’nın desteği ile ligte devam edebilecek olan organizasyonun başına da kayyum atandı. Balazic, Altan Erol, Erden Erol, Ruzic ve Rautins takımda kaldı. Alper Özcan, Marcus Haislip, Will Cherry ve Dejan Ivanov ile anlaştılar. Son olarak Marcus Denmon’ı kadroya kattılar.

Yeşilgiresun genç oyuncularının dinamizminin yanında yabancı oyuncularının bireysel performansı ile ligin en sürpriz adayı takımlarından biri. Hazırlık döneminde akıcı bir oyun sergilediler. Gaziantep karşısında da yüksek skor üretip kazanmalarını bekliyorum. MS1