Kapat

764 Rouen – Gravelines Maç Tahmini

2015 öncesi 6 galibiyet alan ve playoff’u zorlaması beklenen Rouen son 19 maçta 15 mağlubiyet alarak iddiasız bir konumda son aya girdi. İddialarının kalmaması ile son maçlarda savunmayı tamamen bırakmış durumdalar. Son 3 maçta ortalama 91 sayı yediler. Thompson ve Mipoka formda. Koffi sakatlığından son maçlarda oynamadı ve bu maçta da oynamayabilir. Bu sezon bir çok yabancı oyuncu ile yollarını ayırdılar. Sahalarında son 3 maçta ortalama 87 sayı yediler.

Gravelines arka arkaya mağlubiyetlerin ardından haftaiçi Orleans’ı farklı devirip playoff şansını son maça taşıdı. Sezon ortasında yapılan Harris ve Edwards hamleleri takımı kuvvetlendirmişti. Son 11 deplasman maçında 9 mağlubiyet aldılar. Son 10 deplasman maçının 9’unda 80 sayı yemediler.

Gravelines, bu maçı kazanırsa playoff için yarışan üst sıralardaki diğer takımların kaybetmesi yada aynı galibiyete sahip takımların kaybetmesi ile oluşacak karışık averaj hesapları ile playoff’a kalma şansları var. Sezon başında Gravelines, Rouen’e 43 sayı ile sezonun en ağır mağlubiyetini tattırmıştı. İddiasız rakiplerini deplasmanda devirip diğer maçlardan çıkacak sonuçları bekleyeceklerini düşünüyorum. MS2