Kapat

765 Asvel – Paris Levallois Maç Tahmini

Asvel arka arkaya 8 maçta 7 galibiyet aldıktan sonra son 4 maçta 3 mağlubiyet aldı ve özellikle son 2 maçta alınan mağlubiyetler 4. sıra şansını yok etti. Bu maçı kazanırlarsa 5 kaybederlerse oluşacak fazla ihtimale göre playoff dışı kalabilirler. Nivins, Acker ve Lighty son maçlarda iyi oynadı. Sahalarındaki 4 maçlık galibiyet serisi son iç saha maçında son buldu. Son 2 iç saha maçında 65’i bulamadılar.

Üst üsye 6 maçta 5 mağlubiyet alan Paris, Eurocup’a veda ettiği gibi yıldız oyuncusu Schilb’i de yollasa da son 3 maçta 2 galibiyet ile playoff umudunu son maça taşıdı. Vaughn transferi yapmışlardı ve henüz adapte olamadı. Düşük dış şut yüzdesi ile oynuyorlar. Son 5 deplasman maçını kaybettiler. Üst üste 7 maçlarının 6’sında deplasman takımları kazandıktan sonra son 12 maçlarının 10’unda sahasında oynayan takımlar kazandı. Son 4 deplasman maçında 70’i bulamadılar.

Asvel’in son 5 iç saha maçı ALT bitti. Paris’in son 3 deplasman maçında 140 sayıdan fazla sayı çıkmadı ve ALT bitti. Playoff adına iki takım için de kader niteliğinde olan bu maçta sert savunma ve düşük skor çıkmasını bekliyorum. ALT