Kapat

766 Unicaja Malaga – Real Madrid Maç Tahmini

2006’da şampiyon olduğundan bu yana Malaga ligte final yüzü görmedi. Fakat Plaza yönetiminde kadro kalitesinin üzerinde savaşçı bir ekiple mücadele eden Malaga geçen sezon kulüp tarihinin en iyi normal sezonlarından birini geçirdi ve playoff’da finali kılpayı kaçırdı. Toolson, Stefansson, Vasiliadis, Golubovic ve Granger takımdan ayrılırken Daniel Diez, Edwin Jackson, Nemanja Nedovic, Richard Hendrix ve Jamar Smith ile anlaştılar.

Real Madrid için geçen sezon tarihi bir sezon oldu. Ligte ve kupada şampiyon olmaları dışında Euroleague’de 20 sene sonra kupaya uzandılar. 5 senedir takımın başında Pablo Laso var. Rivers, Slaughter ve Mejri yerine Guillermo Hernangomez, Jeffrey Taylor ve Trey Thompkins ile anlaştılar.

Real Madrid’de kadronun çekirdeği milli takımla Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda altın madalya kazandıktan sonra takım olarak sezona Kıtalararası Kupa’yı da kazanarak moralli bir giriş yaptılar. Rudy Fernandez’in sırtındaki ağrılar devam ediyor ve koç Laso’ya göre bu maçta oynaması zor gözüküyor. Süper kupa Malaga’da düzenleniyor. Önceki 3 sezon kupayı Real Madrid kazandı. İki takım 10 sene sonra ilk kez süper kupa maçında karşılaşıyor. Geçen ay hazırlık turnuvasında Malaga rakibini devirmiş olsa da Real Madrid o maçta çok farklı bir kadro ile mücadele etmişti. Malaga son yıllarda sahasında Real Madrid’e karşı kök söktürdü. Yine çekişmeli keyifli bir maç olmasını bekliyorum. Tahminim MS1