Kapat

767 Gaziantep Basketbol – Eskişehirspor Maç Yorumu

Antep geçen hafta Banvit karşısında iyi oynamasına rağmen son saniye basketiyle sahadan mağlup ayrıldı. Son haftalarda bir çıkış söz konusu. Ama bunu sonuca dökme konusunda sıkıntı yaşayabiliyorlar. Lakovic’in takıma katılmasıyla beraber biraz daha derli toplu oynuyorlar. Higgins’i devreye sokamadıklarında hücum çeşitlilikleri azalabiliyor. Çünkü Calloway’in ne zaman top paylaşıp ne zaman birebire gideceğini bilmek neredeyse imkansız. Lorbek ve Stevic’in de benzer şekilde dengesiz oyunları söz konusu olabiliyor.

Es-Es ise moralli. Uzun bir aranın ardından Türk Telekom karşısında galibiyet aldılar. Fakat bu galibiyetin ayak seslerini son dönemde duyuyorduk. Özellikle Walsh çıldırmış durumda. Form grafiği inanılmaz yükseldi. Brackings de ona iyi destek oluyor. Homan’ın içerideki hırslı oyununun yanına bir de Haislip’i eklemek üzereler. 2. maçıda Haislip de takıma biraz daha alışmış gibi göründü. İlerleyen haftalarda daha verimli olacaktır.

Eskişehir hücumda çok daha etkili görünse de savunmadaki zafiyetleri hala sürüyor. Cem Akdağ önderliğinde bunu toparlamaları haftalar alabilir. Antep de hücum çeşitliliği açısından tehlikeli olacaktır. Ben Eskişehir’in 12,5’luk handikapta kalacağını düşünüyorum. Ayrıca 157,5’tan üst de parlak bir bahis gibi duruyor. MAÇ SONUCU 2