Kapat

769 Trabzonspor – Banvit Maç Yorumu

Trabzonspor ciddi çıkış içindeydi. Geçen hafta enteresan bir oyunun ardından Uşak’a yenilmeyi “başardılar”. Takımda birçok oyuncunun formunda ciddi yükseliş var. Başta Hardy olmak üzere Nusret, Lawal, Marshall ve Can gibi isimler etkili olabiliyor. 3’ten fazla oyuncunun etkili olduğu maçlarda ciddi fark yaratabiliyorlar.

Banvit toparlanma ibareleri gösterse de hala zorlanıyor gibi görünüyor. Uzun bir mağlubiyet serisini sonlandırdılar ve 2 maçtır galip geliyorlar. Geçen hafta son saniyelerde Antep’i devirmeyi başardılar. Rowland’ın takıma dönmüş olması çok önemliydi. Mejia, Dragicevic ve Veremeenko gibi isimler form grafiklerini koruyorlar. Davis sezon başında bolca dinlenmişti. Şimdi onun acısını çıkarırcasına oynuyor. Takıma son olarak Heslip’i dahil edeceklerdi. Fakat oyuncu son anda vazgeçince acil olarak ihtiyaç duydukları şutör oyuncu pozisyonu yine boşta kaldı.

Banvit’in kronik bir deplasman problemi var. Bu artık fobi haline dönüşmeyi bekliyor. Bu maçta Trabzonspor’a kolay sayı imkanı verirlerse maçı zaten en baştan kaybederler. Mutlaka tempoyu düşürmek adına hamle yapacaklardır. Belirlenen 160,5’luk barem bu maça fazla kaçabilir. Önceliğim alt olacak. Altı/Üstü: Altı