Kapat

770 Bilbao Basket – Unicaja Malaga Maç Tahmini

Bilbao 4 maçlık mağlubiyet serisinin ardından son 3 maçta 2 galibiyet aldı. Bu 2 galibiyetin Badalona ve geçen hafta zorlu Valencia deplasmanında olması hem playoff öncesi iyi bir moral niteliğinde oldu hem de 4. sırayı kaptırmamalarını sağladı. Sahalarında son 12 maçta 11 galibiyet aldılar. Son 5 iç saha maçında 88 sayı ortalaması yakaladılar. 2011’deki efsanevi senelerinden sonra en iyi normal sezonu geçirdiler ki bu sezon başı yazın maddi sorunlardan dolayı ligten ihraç edilmişlerdi. Son maçlarda 5 oyuncudan çift haneli skor katkısı aldılar. Colom formda. Marko Todorovic sezonun en değerli oyuncularından biri oldu.

Malaga ligte üst üste 12 maçta 11 galibiyet aldıktan sonra son 5 maçını kaybetti ve playoff’a 3. sıradan girmeyi garantilediler diyebiliriz. Sezonun büyük bölümünü lider götüren ve tarihi sezonlarından birini yaşayan ekip buna rağmen playoff’a çok kötü bir şekilde girecek. Yıldız guard Granger’ın oynama durumu zor gözüküyor. Deplasmanda üst üste 6 maçta 5 galibiyet aldıktan sonra son 3 deplasman maçını kaybettiler. Toolson son maçlarda çok verimsiz oynuyor. Vasiliadis sakatlığı sonrası ritmini bulamadı. Green ve Thomas son dönemde hiç katkı veremiyor. Barcelona kaybeder ve bu maçı kazanırlarsa 2. olacaklar.

Bilbao kazanırsa 4. sıradaki yerini koruyacak. Kaybederler, Valencia kaybeder ve Badalona kazanırsa 4. sırayı kaptıracaklar. Bilbao’nun sahasındaki müthiş grafiğini bu maçta da yeri garanti olan rakibine karşı sürdürüp kazanmasını bekliyorum. MS1