Kapat

772 Galatasaray – İstanbul Bşb Maç Yorumu

Galatasaray hafta içi Zalgiris’i devirmeyi başardı. Takımda biraz olsun moraller yükseldi. Maric ve Carter hamleleriyle rotasyon biraz daha genişledi ve oyuncular nefeslenme imkanı buldular. Arroyo temposunu hiç düşürmüyor. Erceg’in de katkıları son derece değerli oluyor. Micov ve Young da takımın tamamlayı parçaları konumundalar. İBB maçının ardından 5 günlük bir dinlenme süresi bulacaklar ve Madrid deplasmanına gidecekler.

İBB’de Koç Prodanovic ile çıkış söz konusu. İki maç üst üste galip gelmeyi başardılar. Geçen haftaki Karşıyaka galibiyeti son derece değerliydi. Wright ve Stepheson takımın skor yükünü çekiyorlardı. Artık onlara destek olacak değerli isimlerle anlaştılar diyebiliriz. Vujacic, Markota ve Michael Jenkins ile sözleşme imzaladılar. Farklı bir tempo ile maçlarını takip edeceğimiz kesin.

Galatasaray yabancılarıyla skora gitmekte zorlanmıyor. İBB de artık değerli isimlere sahip. Biraz da moralleri yerinde diyebiliriz. Maçta İBB’nin handikapta kalacağını düşünsem de asıl olarak 150,5’luk baremin geçileceği fikrine daha yakınım. Tercihim üst olacak. Altı/Üstü: Üstü