Kapat

773 Gipuzkoa – Sevilla Maç Tahmini

Gipuzkoa son 8 maçta 7 mağlubiyet aldı. Sahalarında arka arkaya 8 maçta 7 mağlubiyet aldıktan sonra son iç saha maçını uzatmada kazanabildi. Son 4 maçta normal sürede 70’i aşamadılar. Son 3 aydır birçok maçları çekişmeli geçti. Son 4 iç saha maçında normal sürede 72’yi aşamadılar. Son 9 iç saha maçının 7’sinde handikapta kalamadılar. Grimau-Diez formda. Düşük dış şut yüzdesi ile oynuyorlar. Takımın önemli skoreri Dean geçen ay ayrılmıştı.

Sevilla üst üste 6 maçta 4 galibiyet aldıktan sonra son 2 maçını kaybetti. NBA Draft’ına katılacak ve ilk beşte seçilmesi beklenen Porzingis, bu hafta Chicago’daki etkinliğe katılmayacak ve takımı ile birlikte olacak. Son 12 deplasman maçında 10 mağlubiyet aldılar. Penney geldiğinden beri dış şutları ile iyi katkı veriyor.

Sevilla son 9 deplasman maçının 7’sinde handikapta kaldı. Gipuzkoa da son 9 iç saha maçının 7’sinde handikapta kalamadı. Manresa bu hafta sahasında iddiasız Estudiantes ile oynayacak ve kazanırlarsa Sevilla bu maçı kaybettiği takdirde ligte kalması için haftaya playoff potasında daha iyi bir yer hedefleyen Badalona karşısında kazanması gereken bir maça çıkacak. Genç oyunculardan oluşan Sevilla’nın maç boyu sahadaki enerjisini yüksek tutup bu kritik maçı kazanacağını tahmin ediyorum. MS2