Kapat

773 Karşıyaka – Ted Kolejliler Maç Yorumu

Karşıyaka bahis açısından çok zevksiz bir takım haline geldi. Geçen haftaki İBB mağlubiyetinin açıklanabilir bir yönü yok. Yine yoğun maç temposuna giriyorlar. Zaten düşüşte olan form grafiği iyice dibe vurabilir. Takım tamamen yabancıların eline bakarken Diebler ve Gabriel gibi isimlerin formsuz olduğu maçlar onlar adına çok lüks kalıyor. Dixon ve Palacios ile takım buraya kadar gelebiliyor. Zaman zaman Strawberry de rakibi çok fazla yıpratabiliyor. En son Cemal Nalga transferi yapıldı. Ama anlaşılan o ki, yerli rotasyonu iyileştirilmediği sürece Karşıyaka bu seviyede kalacak.

TED’in oyununda düzelme var. Son 4 maçta 3 galibiyet almayı başardılar. Green, Aminu, Plisnic ve Tucker takımın sac ayağını oluşturuyorlar. Pittman da fena oynamıyor. Neredeyse hiçbir yerliden doğru düzgün katkı almıyorlar. Aynı şekilde Gatens’ın da takıma zarar verdiğini düşünüyorum.

Karşıyaka maçlarında artık tek bir bahsi mantıklı buluyorum. O da handikaba bakmaksızın alt tercihi… Bu maçta belirlenen 155,5’luk handikabın geçilemeyeceğine inanıyorum.