Kapat

773 Le Mans – Strasbourg iddaa Tahminleri

Erman Kunter’in takımın başına geçmesi ile Le Mans son 2 sezonda yarı final oynamayı başardı. 6,2 milyon euro bütçe ile ligte en büyük dördüncü bütçeye sahipler. Son 20 sezonda playoff’a kaldılar. Yarou, Eylül ayı ortasında sakatlanınca onun yokluğunda 1 aylığına Finli uzun Gerald Lee ile anlaştılar. Cornelie, Amagou, Yarou, Gelabale, Konate takımda kalırken Wilfried Yeguete, Mouphtaou Yarou, Ryan Pearson, Olivier Hanlan ve Giordan Watson ile anlaştılar.

Son 4 sezondur ligte final oynayan Strasbourg için geçen sezon çok özel bir sezon oldu. Eurocup’da finale yükselen ve temsilcimiz Galatasaray’a kaybeden ekip ligte de finalde Asvel karşısında 2-0 önde olduğu seriyi kaybedip büyük hayal kırıklığı yaşadı. Uzun yıllar Vincent Collet takımı çalıştırdıktan sonra bu sezon Henrik Dettman takımın başına geçti. Dettmann, ligimizden birçok oyuncuyu kadroya kattı. Matt Howard, Jeremy Leloup, Paul Locambe takımda kaldı. Pape Sy, A.J Slaughter, Mouhammadou Jaiteh, Erik Murphy ve Erving Walker ile anlaştılar. Jaiteh’nin dişinden rahatsızlığı vardı fakat durumu düzeldi ve oynayabilecek. Howard’ın sırt ağrılarından durumu belirsiz.

Strasbourg, hazırlık döneminde rakiplerine genel olarak üstünlük kurmayı başardı. Le Mans engelini de aşmalarını bekliyorum. MS2