Kapat

773 Obradoiro – Vitoria Maç Tahmini

Obradorio ligte 3 maçlık mağlubiyet serisinin ardından son 2 maçta rakiplerini düşük skorda tutup kazansa da bu playoff’a kalmaları için yeterli olmadı. Son 13 iç saha maçında 10 galibiyet aldılar. Waczynski formda. Kleber iyi bir sezon geçiriyor. Kenardan iyi katkı alamıyorlar.

Laboral Kutxa ligte zayıf takımlara karşı üst üste 3 maçı kaybettikten sonra haftaiçi Euroleague şampiyonu Real Madrid’i farklı devirmeyi başardı ve önemli moral buldu. Rakipteki eksikler boyalı alandan zayıf kalmalarını sağladı fakat ne olursa olsun yine de çok kuvvetli bir oyuncu topluluğuna karşı alınan bu galibiyet çok önemli oldu. San Emeterio ve Causeuer ikilisi müthiş bir maç çıkardı. Eski oyuncuları Adam Hanga ile anlaşmışlardı. Deplasmanda bu sezon çok kötü bir grafik çizdiler ve sadece 3 galibiyet aldılar fakat playoff öncesi deplasmanda bu maçı kazanıp bu açıdan da toparlanmak isteyeceklerdir.

Obradorio’nun bir iddiası kalmadı. Laboral Kutxa kaybederse 8. kazanırsa Badalona’nın kaybetmesi halinde 6. sıraya çıkma ihtimali var ki bu da ilk turda Real Madrid ve büyük ölçüde Barcelona ile eşleşmemek anlamına gelecek. Laboral Kutxa’nın kazanacağını tahmin ediyorum. MS2