Kapat

775 Sevilla – Badalona Maç Tahmini

Sevilla geçen hafta kader maçı niteliğindeki Gipuzkoa deplasmanında formda Hernangomez’in pota altındaki dominant oyunu ile kazanmayı başardı. Böylece 26 sene sonra küme düşme tehlikesini atlattılar. Sahalarında üst üste 5 maçta 4 galibiyet aldıktan sonra son 3 iç saha maçında 2 mağlubiyet aldılar. Porzingis ve Hernangomez yılın en iyi genç uzunları seçildi. Fazla top kaybı yapıyorlar, ribaundlarda etkililer.

Badalona arka arkaya 7 maçta 6 mağlubiyet aldıktan sonra son 4 maçta 3 galibiyet aldı ve hem playoff’a kalmayı garantiledi hem de dördüncülük yarışını sürdürdü. 2009’dan beri playoff’u kılpayı kaçırdıklarını düşünürsek bu sezon başarılılar. Vidal formda. Kirksay sakatlığı sonrası formuna kavuşamadı. Deplasmanda üst üste 7 maçta 6 mağlubiyet aldıktan sonra son deplasman maçını kazandılar.

Sevilla ligte kalmayı garantiledi. Badalona kazanırsa 4 kaybederse karışık hesaplara göre 8. olma ihtimali söz konusu. Kaybetmeleri ilk turda büyük ihtimal ile Barcelona ile eşleşmek anlamına gelir. Deplasman karneleri iç açıcı olmasa da büyük bölümünde son anlarda kaybetmişlerdi. Şimdi iddasız diyebileceğimiz rakiplerini devirebileceklerini düşünüyorum. MS2