Kapat

775 Türk Telekom – Uşak Sportif Maç Tahmini

Türk Telekom’un ligte son 6 maçını deplasmanda oynayan takımlar kazandı. Kalan dönemde 5 maçta 3 galibiyet alırlarsa playoff yapabilirler ve fikstürleri de buna uygun gözüküyor. Pota altı sertliğini Chris Johnson transferi ile çözdüler. Çok fazla birebir zorlamaya ve dış şuta bağlı bir takımlar fakat oyunu değiştirebilecek şutu kuvvetli fazla oyuncuya sahipler.

Uşak’ın son 9 maçında sahasında oynayan takımlar kazandı. Son 3 maçta kuvvetli takımlara karşı fena oynamadılar ve sahalarında Efes ile Beşiktaş’ı devirdiler. Sahalarındaki iyi grafiğe rağmen deplasmanda kayıplar. Son 5 deplasman maçını ve son 9 deplasman maçının 8’ini kaybettiler. Gelecek ay sahalarında Tofaş ile oynayacakları maçı kazanmaları bile ligte kalmalarına yeterli olabilir.

Uşak’da Courtney Fells geçen hafta talihsiz bir şekilde sakatlandı ve sezonu kapadı. Onun 2 ay önce sakatlanmasının ardından Eurochallenge’da zayıf Avusturya takımına deplasmanda 28 sayı farkla kaybetmişlerdi. Tıpkı sezon ortasında GS’a kaptırdıkları Carter gibi özel yaratıcı agresif bir oyuncuydu. Yeni bir oyuncu arayışındalardı ve Sam Young ile anlaştılar. Yeni transferin kısa sürede takıma adapte olamayabileceğini düşünüyorum. Türk Telekom’un kazanmasını bekliyorum. ms1