Kapat

777 Bulgaristan – Fransa Basketbol Tahminleri 13 Eylül

2.Tur maçları başlıyor. Fransa önceki turda K grubunda oynadığı 6 maçı da kazandı. Grubun tek yenilgisiz takımı ve lideri durumunda. Grubun en çok skor üreten ve en az sayı yiyen takımılar. 6 maçın 4’ünde handikaplı bahis lehine sonuçlandı. Bu maç öncesi 2 hazırlık maçı oynadılar, Karadağ ve Yunanistan’ı rahat geçtiler. Vincent Collet koçluğunda, 12 kişilik kadroda, De Colo, N.Batum, M.Fall, Albicy, E.Jackson, C.Kahudi, E.Koffi, P.Lacombe, M.Lessort, A.Noua, J.Rousselle, V.Poirier yer aldı.

Heurtel, Fournier, Boris Diaw, Causeur, Frank Ntikilina Fransa kadrosunda olmayan isimler. 36 yaşındaki Boris Diaw emekli olacağı ve basketbolu bırakacağı söylentileri var.

Bulgaristan 6 maçta 2 galibiyet elde edebildi, grubun en fazla sayı yiyen 2.takımı oldular. Koç Lymubir Mincber, kadroya Khimki’den Dee Bost, Olympiakos’tan Alexander, Petkov, Nikolay Stovanov gibi isimleri aldı. Takımın etkili oyuncuları Marinov’lar kadroya alınmamış.

Fransa De Colo önderliğine maçın haklı favorisi. Bulgaristan’ın ev sahipliği yapacağı müsabakada güçlü rakibini devirmesi büyük sürpriz olur. Fransızlar kazanır, handikap aşılır.