Kapat

777 Cibona Zagreb – Partizan Maç Tahmini

Cibona üst üste 7 maçta 6 galibiyet ile Final Four şansını kovalamıştı ama maddi problemler ile artarda yaşanan takımdan ayrılmalar sonrasında düşüşe geçtiler ve son 5 maçı kaybettiler. Blassingame, Markota ve Lalic gibi önemli oyuncuları kaybetmişlerdi. Ilievski son maçlarda sakatlığından oynamadı. Kus 1 hafta aranın ardından döndü. Üst üste 6 iç saha maçında 5 galibiyet aldıktan sonra son 2 iç saha maçını kaybettiler. Siriscevic son maçlarda fena oynamadı.

Partizan, Adriyatik’de son 8 maçını kazandı ve ilk 4’deki yerini sağlamlaştırdı. Deplasmanda üst üste 6 maçta 5 mağlubiyet aldıktan sonra son 3 deplasman maçını kazandılar. Gagic ile yolları ayırmışlardı, Galatasaray’dan ayrılan Maric ile anlaşabilirler. Milutinov pota altında iyi bir sezon geçiriyor.

Cibona’nın Final Four’a katılabilmesi için başta bu maçı en az çift haneli farkla olmak üzere kalan 5 maçı kazanıp Partizan’ın da 5 maçını kaybetmesi gerekecek. Dolayısıyla bu kolay gözükmüyor ve ev sahibi ekibin matematiksel olmak dışında kalmayan şansı ile direncinin düştüğünü düşünüyorum. Partizan’ın hem üst sıraları kovalama hem de ilk 4’yer almayı garantileme adına kritik olan bu maçı kazanabileceğini düşünüyorum. Maç Sonucu 2