Kapat

778 Aris – Strasbourg Basketbol Tahminleri

Aris, Şampiyonlar Ligi’nde beklentilerin altında bir sezon geçirdi ve gruptan 4. olarak çıkabildi. Daha önce ligimizde oynamış Jamon Gordon ile anlaştılar. Son 5 iç saha maçının 4’ünde 66 sayı yemediler. Sezon başından beri sakatlık problemlerinden çok çektiler. Haftasonu derbide PAOK’a kaybettiler. Bu maçta bir reaksiyon göstermeleri bekleniyor.

Geçen sezonun Eurocup finalisti Strasbourg, sezona çok istikrarsız bir başlangıç yaptıktan sonra uzun yıllar takımı çalıştırmış Collet’ye tekrar başvurdu ve onunla birlikte bir çıkış yakaladılar ve kolay gruptan rahat çıktılar. Howard’ın sakatlığı geçti ve oynaması bekleniyor. Haftasonu lig maçında bileğini burkan Lacombe’nin durumu ciddi değil ve oynayabilecek.

Aris bazen iç sahada rakipleri üzerinde boğucu bir üstünlük kurabiliyor ve bu konsantrasyonu tüm maça yayabiliyor. Yunan liginde de son 2 ayda iç sahada rakiplerini ezip geçtiler. İkili averajın belirleyici olduğu eleme turunda da Strasbourg karşısında çift haneli farkı zorlayacaklardır. MS1